Od przedwczoraj możemy sie cieszyć nową szatą polskiej strony domowej dystrybucji gentoo. Dla osób nie znających tego serwisu zapraszam do lektury strony ukierunkowanej na wyżej wymienioną prężnie rozwijającą się dystrybucję. Podziekowania należy skierować przede wszystkim Wojtkowi Werra aka wwojtas, a także zespołowi gentoo.pl za włożony trud.

Jak czytamy na samej stronie silnik oparty został o OpenSource’owy projekt Mambo, ktory jak widać świetnie się prezentuje. Sam portal daje nam możliwość stworzenia własnego konta, dzięki któremu możemy konkretne tematy opatrzeć własnym komentarzem, a także otrzymywać, jak i wysyłać wiadomość do jego użytkowników.
Jest też to miejsce informowania o bieżącej sytuacji rozwoju gentoo w Polsce i na świecie. Ponad to możemy jako pierwsi dowiedzieć się o pracy takich dodatkowych usług, jak serwer jabbera czy też kontach mailowych w domenie gentoo.pl, a także lustrzanym serwisie rsync. Przeczytać można również GentooWeeklyNews w polskim tłumaczeniu, jednakże jeszcze nie regularnie.
Początkujący użytkownicy znajdą dla siebie równie interesujący działa Trick&Tips, a także forum. Jako informacje dodatkową podam tylko, iż zasoby poprzedniego forum są w trakcie przenoszenia do nowego środowiska stąd należy poczekać na pełną funkcjonalność informacji zawartych w tej skarbonce wiedzy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: gaber.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →