Direction Generale des Impots (DGI) i Direction Generale de la Comptabilite zdecydowały w drodze przetargu o wyborze otwartego serwera aplikacji JBoss dla francuskich Urzędów Podatkowych.

Serwer ma pracować w oparciu o J2EE (Java 2 Enterprise Edition). Będzie on wykorzystywany podczas realizacji programu Kopernik, który ma zasadniczo zmodernizować obsługę informatyczną francuskich Urzędów Skarbowych.
Rozwiązanie zaoferowane przez firmy Atos Origin i JBoss Inc. wygrało z konkurentami, których nazw nie podano do publicznej wiadomości. Można jednak przypuszczać, że chodziło o IBM (WebSphere), BEA (WebLogic) i firmę Oracle.
„Zalety Wolnego Oprogramowania są powszechnie znane: bardzo dobra cena – albo jej brak – oraz gwarantowany wolny dostęp do źródeł, niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo” – powiedział dyrektor techniczny programu Kopernik, Jean – Marie Lapeyre komentując podjętą decyzję. Podkreślił, że serwer JBoss wybrany został z powodu swojej kompatybilności z istniejącą infrastrukturą i dzięki łatwości jego konserwacji.
Źródło:
heise online
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wojtek_germ.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →