Wall Street Journal opublikował wypowiedź prezesa Sun Microsystems, Jonathana Schwartza, który przyznał, że jego firma rozważała możliwość przejęcia innego dużego gracza na rynku – Novella. Według analityków, taka operacja jest mało prawdopodobna – Sun Microsystems ma za małe fundusze, by sobie pozwolić na wykupienie producenta SuSE i Netware. Inni jednak zwracają uwagę na to, że samego Novella też nie było stać na przejęcie SuSE (pomógł im w tym IBM), a za grą Suna może z kolei stać Microsoft.

Plotki o przejęciu Novella zostały przyjęte z niedowierzaniem – komentarzy odmówili Novell i Sun. Przewiduje się również rychły koniec kariery samego Schwartza.

Do czego mogłoby takie przejęcie doprowadzić? Przede wszystkim do powstania interesującej sytuacji – będące własnością Novella SuSE działa na każdym sprzęcie produkowanym przez IBMa, którego stosunki z „drugim wielkim” Linuksa – RedHatem – nie należą ostatnio do idealnych. Oznaczałoby to, że IBM stał się częściowo zależny od swojego głównego konkuretna w dziedzinie maszyn typu mainframe. Jednak takie rozwiązanie, patrząc na reakcje głównych zainteresowanych, jest mało możliwe.

Rynek zareagował szybko – akcje Novella podskoczyły o 6 procent.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →