Ustalono już i opublikowano program LinuxWorld Conference & Expo 2004. Impreza odbędzie się w dniach 26 – 28 października we Frankfurcie nad Menem.

W tym roku targom patronować będzie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Pracy (BMWA). Mowę powitalną wygłosi sekretarz stanu w BMWA, dr Ditmar Staffelt.
LinuxWorld Conference & Expo organizowane są we Frankfurcie już piąty raz. W tym roku rozszerzono program konferencji, którą podzielono na pięć bloków tematycznych. Udział w konferencjach jest odpłatny. Jednym z tematów będzie specjalne omówienie przykładów stosowania aplikacji Open Source w przedsiębiorstwach średniej wielkości przygotowane wspólnie z Izbą Przemysłowo – Handlową we Frankfurcie.
Z okazji forum >>Linux w urzędach i administracji<<, które odbędzie się 28 października w ramach LinuxWorld Expo, kierownik monachijskiego Urzędu ds. Informatyzacji i Przetwarzania Danych, Wilhelm Hoegner, publicznie przedstawi pierwsze wyniki migracji stolicy Bawarii na Linuksa. Na zakończenie odbędzie się dyskusja panelowa z udziełem m.in. takich osób, jak: Walter Seemeier, CTO Microsoft, Barbara Held, Komisja Europejska oraz Joerg Ludwig, Manager EMEA Linux Impact Team IBM na temat: "Lepiej administrować z Open Source: dlaczego i kiedy sensowne jest stosowanie Linuksa w urzędzie". Główne tematy konferencji, tj. "Linux for Executives", "Linux for System Administrators" oraz "Integration / Migration and Application Development" omawiane będą przez dwa dni, natomiast na tematy "Linux dla średnich przedsiębiorstw" i "Linux Financial Summit" przeznaczono po jednym dniu. Powyższych zagadnień dotyczyć mają "Linux Training Sessions" zaplanowane na 28 października. Wcześniej, we wtorek i w środę wieczorem, w salach konferencyjnych odbędą się bezpłatne sesje, podczas których różne grupy Open Source będą mogły publicznie dyskutować o swojej pracy. Wstęp na konferencje oraz udział w związanych z nimi sesjach jest odpłatny. Ceny kształtują się różnie, od 170 do 595 Euro, jednak w przypadku zarejestrowania swojego udziału do 30 września, wstęp na targi jest bezpłatny, podobnie jak udział w wystąpieniach (keynotes).
Źródło:
Linux-Pro
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wojtek_germ.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →