Podczas wczorajszej aktualizacji GNU/Debiana, instalator podmienił plik /etc/issue na nowy. Poprzednia wersja zawierała informację Debian GNU/Linux testing/unstable, nowa głosi dumnie Debian GNU/Linux 3.1. Nie oznacza to, oczywiście, że bez wcześniejszych informacji wydano dystrybucję Sarge – lecz są to znaki, że od Sarge nie dzieli nas już wiele czasu.

Nie jest jeszcze gotowy ostateczny harmonogram wypuszczenia dystrybucji. Już pojutrze rozpocznie się pierwszy etap „zamrażania dystrybucji”. Z wybiciem 31 lipca przestaną być przyjmowane poprawki inne niż krytyczne dla pakietów znajdujących się w sekcji podstawowej (base) oraz pakietów o priorytecie „standardowym” i wyższych. Na początku sierpnia pojawi się kolejna wersja testowa instalatora. Zamrożenie „base” jest konieczne, by było na pewno wiadomo, czy błędy w instalacji są powodowane przez pakiety, czy też przez sam instalator.

Oznacza to też szczególne nasilenie prac dla twórców dystrybucji – ale można pomóc. Na stronach projektu znajduje się lista najważniejszych błędów, które trzeba poprawić.

Sarge zostanie wypuszczony najwcześniej w połowie września, jednak – jak uczy historia poprzednich wydań – nie należy zbytnio polegać na tej obietnicy. Co nie zmienia faktu, że wersja unstable nadaje się do użytku już od bardzo dawna.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →