Jak już pisaliśmy kilka dni temu, we wtorek odbędzie się seminarium poświęcone licencji Creative Common. Tego samego dnia wieczorem, w warszawskim CoffeePoint, będzie można porozmawiać o problematyce patentów na oprogramowanie. Pełna informacja z listy mailingowej Internet Society poniżej. Wygląda na to, że najbliższy tydzień w Warszawie będzie obfitował w wydarzenia związane z wolnością i programowaniem…

From wladek (at) majewski.pl Mon Jul 5 20:38:30 2004
Date: Mon, 05 Jul 2004 19:26:14 +0200
From: W. Majewski
To: isoc (at) isoc.org.pl
Subject: [ISOC-PL] Patenty w Klubie Informatyka

Witam,

zapraszam na lipcowe spotkanie warszawskiego Klubu Informatyka we wtorek 13 lipca 2004 roku o godzinie 19.00 w kawiarni CoffeePoint w "Domu Bez Kantów", Krakowskie Przedmieście 11, w salce na pierwszym piętrze.

W biesiadnej atmosferze porozmawiamy o patentowaniu oprogramowania. Każdy dostanie swój patent!

Comiesięczne spotkania Klubu Informatyka mają już półtora roku. Oddział Mazowiecki PTI stworzył tradycję z sukcesem wdrażaną w innym ośrodkach (czy da się ją opatentować?). Tym razem proponujemy kilka nowin:

1. Oddział Mazowiecki PTI i ISOC Polska uzgodniły, że co trzecie spotkanie przygotuje ISOC Polska. Oba środowiska spotykały się w Klubie od ponad roku.

2. Istotną częścią tradycji jest atmosfera piwnicy Honoratki, lecz Klub tworzy nie sala, a członkowie i już wcześniej zmienialiśmy scenerię. Teraz ISOC Polska proponuje klimat pięterka obok Uniwersytetu.

Dojazd autobusami na przystanki przy Karowej, pusty o tej porze parking jest na Królewskiej. Standardowe menu obejmuje napoje oraz kanapki. Organizatorzy i gospodarz zadbają, by stoły nie były puste, ale jeśli ktoś liczy na solidniejsze danie, prosimy o wcześniejszy sygnał.

Tradycyjnie na nieformalne rozmowy przy piwie i kawie zapraszamy już od 18.30. Około 19.00 rozgrzejemy się igrcami z patentem w tle, a pół godziny później rozpoczniemy debatę. Gospodarz obiecuje, że w tym lokalu wytrwali mogą patentować się do świtu.

Do zobaczenia we wtorek,

Władysław Majewski
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →