Jak już część z Was pewnie zauważyła dostępne jest nowe wydanie Kadu oznaczone numerem 0.3.9. Pozostałe osoby z przyjemnością o tym informuję. Ciężka praca coraz większej grupy ludzi związanych z projektem przynosi widoczne efekty.

Sporo osób zapewne ucieszy fakt, że nowe Kadu wspiera wreszcie wysyłanie, odbieranie i prezentowanie wiadomości zawierających wklejone w treść obrazki. Jest to kolejna funkcjonalność, której według moich informacji nie posiada żaden istniejący komunikator obsługujący protokół GG poza oryginałem (i częściową z konieczności obsługą w konsolowym EKG). Obsługa proxy przy wysyłaniu sms-ów do wszystkich trzech polskich operatorów sieci komórkowych też zapewne poprawi humor nie jednej osobie.
Wprowadzony został bardzo wygodny mechanizm „autodownload”, który zaciera różnicę pomiędzy modułami dystrybuowanymi z programem a dodatkowymi, tworzonymi przez ludzi nie związanych bezpośrednio z projektem. Dzięki temu użytkownik po prostu wybiera potrzebne mu funkcjonalności przed kompilacją, a odpowiednie moduły w odpowiednich, najnowszych, ale kompatybilnych wersjach są automatycznie ściągane, dekompresowane i kompilowane. Większość okien dialogowych zyskało nowy, lepszy wygląd, a ich położenie i wielkość mogą być ustalane przez użytkownika i są przez program zapamiętywane. Ale rozwój Kadu to nie tylko nowe funkcjonalności i poprawki wyglądu.
Nieustanne zmiany zachodzą również tam, gdzie tego nie widać na pierwszy rzut oka. Poprawionych zostało wiele drobnych błędów i uchybień występujących w poprzednich wersjach. Kod ulega ciągłemu porządkowaniu i wciąż poprawia się jego jakość. Na bieżąco jest również dokumentowany, a opis API oraz „podręcznik dewelopera” dla ludzi, chcących zdobyć trochę uznania wśród społeczności dostępny jest na stronie kadu.net.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: neutrinus.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →