Po ponad trzech latach pracy światło dzienne ujrzało pierwsze stabilne wydanie jednego z flagowych produktów Ximiana – Mono 1.0. Wraz z nowym wydaniem zmienił się adres strony projektu. Dużych zmian od poprzednich wydań nie ma, jest to raczej symboliczne przejście do etapu, kiedy platforma ta jest gotowa do profesjonalnych zastosowań.

Wreszcie mamy do dyspozycji „w pełni otwarte” rozwiązanie, które oferuje funcjonalność zbliżoną do Javy i nie będące przy tym zamkniętym produktem. Aplikacje stworzone w Mono nie odróżniają się, jak Swing (nawet ze zmienionym „look & feel”) od reszty aplikacji linuksowych (oczywiście tych korzystających z GTK+), a są równie przenośne.

W skład wydania 1.0 wchodzi rozbudowany zestaw narzędzi i aplikacji:

 * wieloplatformowe środowisko uruchomieniowe ECMA CLI * wieloplatformowa maszyna wirtualna Java'y - IKVM -  wraz z GNU Classpath * kompilator języka C# 1.0 - mcs * zestaw bibliotek implementujących specyfikację .NET 1.1 * biblioteka Gtk# w wersji 1.0, pozwalająca na tworzenie przenośnych graficznych interfejsów użytkownika * środowisko uruchomieniowe dla Visual Basica * serwer ASP.NET (XSP) i moduł dla serwera Apache (mod_mono) * narzędzia deweloperskie - przeglądarka dokumentacji  MonoDoc i środowisko programistyczne MonoDevelop w wersji 0.5 

Więcej o Mono 1.0 w serwisie Go-Mono.PL
Archiwalny news dodany przez użytkownika: tpk&Go-Mono.PL.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →