W serwisie Józefa Piniora – kandydata do Parlamentu Europejskiego (SDPL) – można w prosty i bezbolesny sposób, korzystając z formularza wygenerować i wysłać list protestacyjny przeciwko patentom na oprogramowanie. Zachęcamy do skorzystania z tej miłej usługi. Automat dołącza do treści linijkę „Szczegóły znajdzie Pan tutaj: www.pinior.info.” Jeżeli Twoje upodobania polityczne nie pozwalają Ci na popieranie takiej formy promocji Józefa Piniora proponujemy „ręczne” wystukanie listów.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (cirinfo@kprm.gov.pl)
Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu (minister@menis.gov.pl)
Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej (BPI@mpips.gov.pl)
Ministerstwo Nauki i Informatyzacji (minister@mnii.gov.pl)
Szablon apolitycznego listu bazujący na treści listów z www.pinior.info:
—-
Szanowny Panie [[Ministrze/Premierze]],
Dla dobra polskiej edukacji proszę wpłynąć na naszych przedstawicieli w Radzie Unii Europejskiej, aby 17 maja głosowali przeciwko wprowadzeniu patentów na oprogramowanie. Jest to jedyna szansa dla polskiej informatyki i twórców oprogramowania na dalszy niezahamowany rozwój. Szczegóły znajdzie Pan tutaj: http://www.ffii.org.pl/
Z poważaniem,
[[Imię Nazwisko]]
—-
Zastrzeżenie: Powyższego tekstu nie należy traktować jako agitacji politycznej. Warto jednak docenić zainteresowanie polityków (nawet tych z opcji politycznych, które nie należą do strefy naszych zainteresowań). Warto zaznaczyć, że przestawiciel Józefa Piniora, jako jedynego kandydata do PE pojawił się na konferencji pod hasłem „Patenty na oprogramowanie w Europie – czy są potrzebne?”.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →