Już za kilkanaście dni, 10 maja, w Polsce znów pojawi się Richard Stallman. Tym razem przyjedzie na zaproszenie ISOC Polska, RWO i FFII, wspólnie organizujących konferencję poświęconą problematyce patentów na algorytmy i oprogramowanie.

Konferencja odbędzie się w Sali Kolumnowej Sejmu. Oprócz Stallmana, gościć będziemy przedstawicieli FFII oraz polskich i zagranicznych firm informatycznych, dla których wprowadzenie patentów może być wielkim zagrożeniem.

W spotkaniu będzie mógł wziąć udział każdy, kto ma na to ochotę – dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Wstęp, oczywiście, wolny. Ze względów bezpieczeństwa konieczna jest wcześniejsza rejestracja – takie są wymogi ochrony Sejmu. Zarejestrować się można na stronie http://rms.7thGuard.net/.

Data spotkania nie jest przypadkowa – w najbliższym czasie zbierze się Rada Unii Europejskiej (nazywana czasem Radą Ministrów) i zajmie się m.in. projektem dyrektywy patentowej. Istnieją przesłanki wskazujące, że ostateczny projekt dyrektywy będzie się różnił od tego, co jakiś czas temu przegłosował Parlament Europejski, który sprzeciwił się możliwości wprowadzenia patentów na oprogramowanie. Z tego powodu konieczne jest uświadomienie również polskich decydentów, jakie zagrożenia płyną z ewentualnego zezwolenia na patentowanie algorytmów.

Zapraszamy!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →