Znany producent mikroprocesorów, AMD, przyłącza się do OSDL – założonej cztery lata temu organizacji mającej na celu rozwijanie i promowanie Linuksa. Największy konkurent AMD – firma Intel – jest już od dawna członkiem organizacji.

Przedstawiciele OSDL zapowiadają, że to nie koniec poszerzenia: „Jesteśmy na dobrej drodze do powiększenia liczby członków do 66-70” – stwierdził Stuart Cohen. Taki wzrost organizacji przyczyni się do przyspieszenia prac nad rozwojem Linuksa, w którym OSDL odgrywa dużą rolę. Najbardziej na tym skorzystają użytkownicy desktopów – bo właśnie rozwój „biurkowego” Linuksa jest jednym z głównych celów OSDL.

Od kilkunastu miesięcy możemy obserwować „ciągłą rewolucję” Linuksa – do rozwoju tego systemu dołączają się kolejni wielcy producenci, do niedawna kojarzeni głównie z zamkniętymi systemami operacyjnymi. Jest to pozytywny sygnał – wygląda na to, że „masa krytyczna” została już przekroczona i wyrównana konkurencja między MS Windows a Linuksem jest już tylko kwestią czasu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →