Sporo czasu nie było nic słychać o projekcie PDDP, aż do dziś. Mam zaszczyt przedstawić kolejny przetłumaczony dokument. Tym razem jest to Developer’s Reference czyli podręcznik, który powinien znajdować się pod poduszką każdego dewelopera Debiana 😉

Chyba należy zacząć się przyzwyczajać do wolniejszego tempa ukazywania się nowych dokumentów, bo PDDP bierze na swoje barki coraz to więcej zadań. Na początku miał to być projekt zajmujący się jedynie tłumaczeniem dokumentacji Debiana, ale potrzeby okazały się ciut większe i teraz oprócz wspomnianej dokumentacji tłumaczymy również strony Debiana i staramy się by instalator Sarge przywitał użytkowników w ojczystym języku.
Oprócz tego jesteśmy w fazie „przejmowania” infrastruktury potrzebnej do tłumaczeń wiadomości ze świata Debiana, bo Bartek Zapałowski, który jest tego przedsięwzięcia koordynatorem niestety musi pożegnać się z dostępem do sieci na dłuższy czas. Niniejszym DWN będzie wychodził spod naszych skrzydeł, co nie znaczy, że ekipa tłumaczy zmieni się drastycznie. A nawet jeśli się zmieni to tylko na lepsze, bo część osób z PDDP była zainteresowana tłumaczeniem DWNów, a nie chciała używać kolejnego repozytorium.
No ale wracając do tematu, na stronach projektu macie okazję poczytać nasze najnowsze dzieło. Developer’s Reference to lektura obowiązkowa dla wszystkich chcących wspierać rozwój Debiana, ale nie tylko, bo ktoś chcący tworzyć pakiety na własny użytek również znajdzie tam wiele porad jak robić to dobrze i solidnie.
Tradycyjnie udostępniamy wyniki naszej pracy w wielu formatach tak by każdy znalazł swój ulubiony. Przy okazji pragnę poinformować, że kolejny dokument zbliża się do końcowego etapu opracowywania. Jest to Securing Debian Howto. Na pytanie kiedy się pojawi mam standardową odpowiedź stosowaną w społeczności Debiana: jak będzie gotowy 😉
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fEnIo.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →