Jak właśnie ogłoszono na stronie domowej dobrze znanego wszystkim projektu GIMP – pojawiła się stabilna wersja tego oprogramowania oznaczona numerkiem 2.0! Do pobrania z ftp.gimp.org oraz z mirrorów.

Co nowego w GIMP 2.0? Warto zwrócić uwagę na ulepszone narzędzie edycji textu (Text Tool), narzędzie manipulacji ścieżkami (Path Tool), możliwość tworzenia własnych skrytpów (Script-Fu) czy wreszcie zupełnie nowy interfejs (oparty o GTK+2) umożliwiający pracę z wieloma zakładkami (tabbs) w oknach narzędziowych. Pełna lista zmian w stosunku do gałęzi 1.x znajduje się w tym dokumencie PDF.
Jak sami piszą – deweloperzy są dumni z nadejścia tej chwili, gdyż jest to pierwsza wersja GIMP-a stabilnie działająca nie tylko na systemach UNIXowych ale również na Microsoft Windows oraz Macintosh OS X.
Z mojej strony słowa szacunku i podziękowania w kierunku Spencer Kimball i Peter Mattis (pomysłodawcy projektu, główni deweloperzy) oraz dla całej drużyny GIMP. Długo to trwało zanim GIMP z gałęzi 2.0 dotarł do tego miejsca – gratulacje!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Messer.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →