Już za kilka dni w Salt Lake City (USA) rozpocznie się dwudziesta konferencja z cyklu BrainShare – organizowana przez firmę Novell coroczna impreza informatyczna. Pojawi się na niej ponad 6 tysięcy osób, zaplanowanych jest około 300 seminariów i wykładów.

W tym roku BrainShare będzie wyjątkowe – nie tylko ze względu na „okrągły” numer w cyklu, ale też ze względu na to, że jest to pierwsza konferencja po przejęciu przez Novella firmy SuSE Linux. Dlatego wydarzeń związanych z Linuksem nie zabraknie. I nie chodzi tu tylko o to, że ponad 300 komputerów przeznaczonych dla uczestników będzie pracować właśnie pod kontrolą tego systemu.

Linuksowi i strategiom wykorzystania otwartego oprogramowania zostanie poświęcona spora część wykładów – zarówno tych technicznych, jak i przeznaczonych dla managementu. Novell planuje także przedstawienie swojej przyszłej strategii dotyczącej wykorzystania tego systemu operacyjnego zarówno na desktopach, jak i na serwerach.

Pełną listę planowanych wykładów można znaleźć na stronach konferencji, mi pozostaje tylko wyrazić żal, że tego typu imprezy zawsze odbywają się poza granicami naszego kraju…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →