9 kwietnia 2004 w Warszawie odbędzie się czwarta edycja konferencji Linux w Szkole. Spotkają się na niej doświadczeni użytkownicy Linuksa w edukacji i całkiem początkujący, ciekawi, w jaki sposób Linux może ułatwić informatyzację oświaty.
Motywem przewodnim będzie wykorzystanie Internetu w edukacj i zaprezentowane zostaną rozwiązania typu e-learning, sposoby wykorzystania sieci jako platformy do kontaktu między nauczycielem, uczniem i rodzicem, budowania szkolnych portali Inter i intranetowych.

Wszystkie opisywane technologie będą należały do dziedziny otwartego oprogramowania, a więc oprogramowania dostępnego wraz z pełnym kodem źródłowym, bez żadnych opłat. Najbogatsze państwa potrafią oszczędzać i wykorzystywać Linuksam, Polska ciągle stawia na rozwiązania komercyjne; jedynym, czego trzeba, żeby każde polskie dziecko opuszczało szkołę wraz z kompletnym zestawem doskonałych, darmowych programów, jest szerzenie świadomości istnienia takiego oprogramowania oraz wiedzy o nim. Te dwa cele stawiają sobie organizatorzy konferencji Linux w Szkole.

W razie jakichkolwiek pytań bardzo proszę o kontakt z Krzysztofem Kosibą pod adresem email: k.kosiba@software.com.pl
Archiwalny news dodany przez użytkownika: truszek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →