Jak podaje serwis PC Linux Online źródła odtwarzacza multimedialnego Winamp3 zostały uwolnione na licencji zlib. Powstała też odpowiednia strona, jak na razie bez zbytnich fajerwerków.

Ze strony możemy wyczytać, iż Wasabi to wieloplatformowy toolkit GUI ze wsparciem dla tematów graficznych, zawiera w sobie również komponent Wasabi.player znany jako Winamp3. Firma NullSoft, której autorstwa jest wspomniany kod, wydała ostatnio Winamp5 – najnowszą wersję swojego odtwarzacza, pozbawioną wad wersji 3. Te wady to generalna ociężałość, jak widać kod został całkowicie pozostawiony samemu sobie i otwarty. Może w modelu Otwartego Oprogramowania zostanie poprawiony i doczekamy się kolejnej świetnej odtwarzarki na otwarte platformy…
Wszystko wygląda pięknie, jednak informację należy przyjąć z dozą sceptycyzmu i takiej pewnej nieśmiałości, jako że już raz zdarzyło się (o czym pisaliśmy) firmie NullSoft opublikować kod na wolnej licencji, po czym go wycofać wywołując jednocześnie spore kontrowersje. Miejmy nadzieję, że tym razem sprawy potoczą się dobrym torem.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: e.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →