Novell przyłączył się do OSDL. 20-letnie doświadczenie tej firmy jako globalnego dostawcy systemów operacyjnych dla przedsiębiorstw ułatwi największemu konsorcjum propagującemu Linuksa realizowanie przedsięwzięć.

Stowarzyszenie OSDL (Open Source Development Labs – laboratoria rozwoju oprogramowania o otwartym dostępie do kodu źródłowego) to globalne konsorcjum skupiające klientów i najważniejsze firmy informatyczne. Jego działalność ma na celu przyspieszenie rozpowszechniania systemu Linux. Przedstawiciele OSDL poinformowali, że do stowarzyszenia przystąpiła właśnie firma Novell. Będzie ona uczestniczyć w jego najważniejszych przedsięwzięciach służących upowszechnianiu wykorzystania Linuksa w przedsiębiorstwach.

Ponadto do rady nadzorczej stowarzyszenia OSDL został wybrany Jeffrey T. Hawkins, wiceprezes, biuro dyrektora ds. technicznych firmy Novell.

– „Rynek Linuksa rozwija się błyskawicznie, ponieważ zgodnie z obietnicami system ten ma oferować klientom obniżenie kosztów przetwarzania danych oraz większą swobodę wyboru i kontrolę” – powiedział Chris Stone, wiceprzewodniczący rady nadzorczej, biuro dyrektora generalnego firmy Novell – „Przystępując do stowarzyszenia OSDL, zamierzamy odgrywać czołową rolę w procesie przezwyciężania wciąż istniejących problemów, aby pomóc spełnić obietnice o przekształceniu Linuksa w kompleksową platformę do przetwarzania danych w przedsiębiorstwach”.

Novell weźmie udział w wielu przedsięwzięciach realizowanych przez OSDL, m.in. w pracach grupy roboczej Data Center Linux (DCL). Zajmuje się ona dostosowywaniem Linuksa pod kątem wykorzystania w centrach przetwarzania danych. Novell dołączy także do całkiem licznej rzeszy członków OSDL zainteresowanych stworzeniem grupy roboczej, która opracuje specjalną odmianę Linuksa dla komputerów biurowych.

– „Wyjątkowe spojrzenie Novella na oprogramowanie do przetwarzania danych w przedsiębiorstwach globalnych będzie cennym wkładem w funkcjonowanie naszego konsorcjum” – powiedział Stuart Cohen, dyrektor generalny stowarzyszenia OSDL – „Spodziewamy się, że Novell będzie mieć istotny udział w realizowaniu niemal wszystkich naszych inicjatyw branżowych oraz w ogólnej działalności konsorcjum”.

Novell szybko osiągnął czołową pozycję pod względem oferowania klientom z całego świata rozwiązań opartych na Linuksie. W ubiegłym miesiącu Novell poinformował o zawarciu umowy, dotyczącej przejęcia firmy SUSE LINUX, jednego z największych na świecie producentów rozwiązań linuksowych dla przedsiębiorstw. Przejęcie to zapewni Novellowi większe możliwości świadczenia usług klasy korporacyjnej i wsparcia dla platformy linuksowej.

Informacje o Open Source Development Labs (OSDL)

Stowarzyszenie OSDL – w którego działalność jest zaangażowany Linus Torvalds, twórca systemu Linux – zajmuje się przyspieszaniem rozwoju i rozpowszechniania Linuksa. Zostało ono założone w 2000 r., a jego działalność wspierają liczni klienci korzystający z Linuksa oraz najważniejsze firmy informatyczne. OSDL to organizacja niedochodowa, która oferuje programistom z całego świata wiedzę specjalistyczną na temat Linuksa oraz umożliwia im korzystanie z ośrodków obliczeniowych i testowych, znajdujących się w USA i Japonii. Członkami OSDL są m.in. Alcatel, Cisco, Computer Associates, Dell, Ericsson, Force Computers, Fujitsu, HP, Hitachi, IBM, Intel, Linuxcare, Miracle Linux, Mitsubishi Electric, MontaVista Software, NEC, Nokia, Novell, NTT COMWARE, NTT DATA INTELLILINK, Red Hat, Sun Microsystems, SUSE LINUX, TimeSys, Toshiba, Transmeta, Turbolinux, Ulticom, Unilever i VA Software. Więcej informacji o OSDL można znaleźć pod adresem http://www.osdl.org/.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Michał Setlak.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →