Wczoraj w Wielkiej Brytanii weszły w życie przepisy, które umieściły ten kraj na liście państw wdrażających w życie unijną dyrektywę antyspamową. Dyrektywa o numerze 2002/58/EC, nakazuje państwom członkowskim wdrożenie prawa chroniącego obywateli przed zalewem niechcianej poczty reklamowej. Brytyjskim obywatelom, którzy złamią nową ustawę, grozi kara w wysokości 5’000 funtów. Stosunkowo niska grzywna może stać się jednym z powodów możliwych problemów przestrzeganiem prawa. Innym jest jego nieznajomość – badania wykazują, że niewielu przedsiębiorców brytyjskich ma pojęcie o nowych ograniczeniach.

Kolejnym problemem (ale nie jest to już wina Brytyjczyków czy UE) jest niemożność prawnego poradzenia sobie ze spamem napływających z państw trzecich. Dopiero wdrożenie podobnego prawa w większości istniejących państw może pomóc

Jednak, mimo tych zastrzeżeń, jest to krok we właściwym kierunku. Czekamy na kolejne kraje – dyrektywy nie wdrożyły jeszcze Belgia, Niemcy, Grecja, Francja, Luksemburg, Holandia, Portualia, Finlandia i Szwecja.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →