W imieniu Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa mamy przyjemność zaprosić Państwa na wykład Pani Janiny Sajki, pod tytułem „DAISY: A Better Way to Read”, który odbędzie się 5 grudnia 2003 roku.

Pani Janina Sajka zajmuje się wspomaganiem wykorzystania rozwiązań informatycznych przez osoby niewidome i niedowidzące. Pełni funkcję dyrektora d/s badań oraz rozwoju technologii Amerykańskiej Fundacji na rzecz Niewidomych (AFB, http://www.afb.org/). Dodatkowo uczestniczy w wielu forach mających na celu opracowanie otwartych standardów, dotyczących głównie osób niedowidzących i niewidomych, takich jak Free Standards Group (Accessibility Working Group, http://accessibility.freestandards.org/).
DAISY jest otwartym standardem przechowywania oraz odtwarzania zawartości dla niewidomych i niedowidzących, jest ustandaryzowany oraz rozwijany przez DAISY Consoritium. W ostatnich latach rozwój narzędzi związanych z tym standardem jest przenoszony na platformy otwarte, takie jak Linux. Ma to istotne znaczenie ze względu na drastyczne obniżenie kosztów wdrażania oraz eksploatacji takich rozwiązań.
Wykład odbędzie się w piątek, 5 grudnia 2003 roku, w auli Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, przy ul. Bartyckiej 18 (http://www.camk.edu.pl/), o godzinie 11:00. Przewidywany czas trwania wykładu to jedna godzina zegarowa. Kolejną godzinę przewidziano na dyskusję i pytania.
Dodatkowo w czwartek, 4 grudnia 2003 roku o godzinie 18:00, odbędzie się wykład Pani Janiny Sajki „Linux Accessibility Today and Tomorrow”. Wykład obejmie omówienie oprogramowania dostępnego na platformie Linux, ułatwiającego wykorzystanie współczesnych rozwiązań informatycznych przez osoby niewidome i niedowidzące. Wykład będzie miał miejsce w sali 5490 Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ulicy Banacha 2.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Konrad Wawruch.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →