MSWiA podało informację o systemie CEPIK pod adresem http://www.mswia.gov.pl/crp_cepik.html. Ministerstwo Informatyzacji twierdzi, że to specyfikacja. Zweryfikujmy tę publicznie podaną informację. Do roboty!!!

Wiceminister Szewko oznajmił Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej do spraw ustawy o informatyzacji, że „Minister spraw wewnętrznych i administracji podjął samodzielnie decyzję o zamieszczeniu na stronach internetowych specyfikacji CEPIK i jest ona wszystkim znana”.
Problem czy to rzeczywiście jest specyfikacja i czy umożliwi ona w przyszłości łatwe zbudowanie Cepikowego Janosika wymaga weryfikacji (Jest też istotny dla sprawy jaką RWO toczy przed NSA).
Jeżeli znasz się na specyfikacjach programów, sprawach dostarczania informacji do programów przez użytkowników lub na problemach protokołów komunikacyjnych poświęć trochę swego czasu i oceń informację podaną przez MSWiA pod kątem czy na jej podstawie mógłbyś napisać (lub pomóc innym napisać) program dostarczający lub pobierający dane Cepika w oparciu o FLOSS|WO|OS. Jeżeli nie, napisz dlaczego.
Odpowiedzi proszę kierować na adres sanskryt@o2.pl. Jeżeli nie chcesz, by cytować i publikować twoją wypowiedź lub jeżeli ma to być robione anonimowo, to zaznacz ten fakt.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: sanskryt.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →