Rozpoczęła się praca nad nowym projektem RWO pod nazwą „Kanon Dokumentów FLOSS”.
Bieżące wiadomości i dyskusja na liscie tlumaczenia@lists.7thguard.net.
Jeżeli projekt ma dać jakieś sensowne wyniki niezbędna jest jak najszersza współpraca przy jego realizacji.

Jak wiedzą ci, którzy byli na spotkani RWO w Ustroniu zobowiazałem się na nim koordynować kwestię tłumaczenia na polski dokumentów dostępnych „na sieci” a stanowiących łącznie coś w rodzaju kanonu OpenSource (obecnie nazywanego FLOSS). Projekt ma nazwę „Kanon Dokumentów FLOSS”.
Dla jego realizacji niezbedne jest:

  1. nadsyłanie propozycji dokumentów, które powinny wejść do takiego kanonu;
  2. podawanie linków gdzie znajduje się oryginał proponowanego do włączenia w Kanon tekstu (z informacją o zastrzeżeniach dotyczących praw autorskich);
  3. podawanie informacji gdzie znajduje się ewntualnie polskie tłumaczenie jeżeli już ktoś je zrobił z ewentualną oceną poprawności;
  4. deklaracje do możliwości uczestniczenia w pracach projektu.

Oczywiście potrzebna bedzie współpraca tłumaczy, korektorów i purystów językowych. Planowana zasada działania ma być podobna do sposobu realizacji projektu tłumaczenia dokumentów Debiana i pracy nad Magicznym Fletem.
Lista dyskusyjna jest już uruchomiona i można na nią się zapisywać pod adresem http://lists.7thguard.net/mailman/listinfo/tlumaczenia.
Na listę lub na adres koordynatora sanskryt@juris.com.pl (ewentualnie sanskryt@02.pl) można już zgłaszać propozycje do Kanonu. Oczywiści głosowanie nie będzie kreterium wyboru a raczej wynik dyskusji nad wagą proponowanego dokumentu. Decydować będzie ocena jego historycznego znaczenia, możliwośc wykorzystania do realizacji celów RWO i generalnie FLOSS no i last but not least możliwości przetłumaczenia.
CVS jest dopiero w fazie tworzenia ale i tak nie będzie potrzebne przed wyborem pozycji wymagających tłumaczenia. Wyniki znajdą się w przyszłości na jednej ze stron witryny RWO (http://www.rwo.pl).
Może ktoś wymyśli logo, najlepiej jakoś powiązane z logo strony RWO.
Koordynator Projektu
z.a.kaleta (sanskryt), registered Linux User #279350
Archiwalny news dodany przez użytkownika: sanskryt.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →