Firma Evans Data Corporation z Santa Cruz opublikowała raport z ankiety wypełnionej przez 500 północnoamerykańskich programistów. Wynika z niego, że Linux jest uważany za platformę znacznie bezpieczniejszą od Windows XP.

23% spośród badanych developerów uważa, że Linux jest najbezpieczniejszym systemem operacyjnym. Dla porównania, podobne zdanie o Windows XP ma 8% programistów. Nie byłoby w tym nic nowego (chociaż można spytać, na jakim świecie żyje te 8% koderów), gdyby nie fakt, że w przypadku Linuksa liczba ta wzrosła z 19% (wyniki sprzed pół roku), a w przypadku XP – zmalała z 13% (a więc spadła o ok. 40%). Dodatkowo liczba programistów, którzy używają w swoich projektach komponentów opensource’owych zwiększyła się w trakcie ostatnich sześciu miesięcy o prawie 2/3 (z 38% do 62%) .
Evans Data Corporation to firma badająca od pięciu lat rynek IT. Stosowana jest przy tym próbka 400-600 developerów, którzy wypełniają kilka ankiet. Dwa razy do roku EDC publikuje obszerny raport, będący opracowaniem tych badań.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: grzesiek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →