Jeżeli po przeczytaniu artykułu lcamtufa „Nie ma nieistniejących” chcecie wyrazić swoją dezaprobatę dla pomysłu firmy VeriSign, to dobrym pomysłem może okazać się podpisanie petycji. Petycję taką można znaleźć pod adresem http://www.petitiononline.com/icanndns. Na tej samej stronie umieszczono kilka argumentów na poparcie tezy, że akcja VeriSignu jest *zła*, jak i garść odnośników dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę.
aktualizacja: The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) wydała oświadczenie w sprawie praktyk VeriSign. http://www.icann.org/announcements/advisory-19sep03.htm Oczekiwana jest opinia Security and Stability Advisory Committee i the Internet Architecture Board. ICAAN zaapelował do VeriSign o dobrowolne wycofanie kontrowersyjnych zmian.
ZDnet donosi: VeriSign pozwany. Prawo antymonopolowe czasami jednak jest warte zachodu.

Przypominamy: VeriSign, dysponent domen TLD .COM i .NET, przekonfigurował swoje serwery tworząc wildcard i przekierowując ruch do wszystkich nieistniejących domen do siebie (zamiast zwracać NXDOMAIN). Oznacza to, że każda błędnie wpisana nazwa domeny zostanie przekierowana na stworzony przy współpracy z Overture system pay-per-click.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: cochese.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →