Czasem trzeba się odprężyć. Krótka reklama wartościowej gry 🙂

Nie wiem czy ktoś z was pamięta jeszcze starą grę o nazwie Battle Isle z wczesnych lat 90-tych. Ja pamiętam długie wieczory spędzone na rozprawianiu się z przeciwnikiem (lub kolegą) i bardzo miło je wspominam. Pokrótce – jest to gra strategiczna rozgrywana na planszy z polami heksoidalnymi polegającej na przesuwaniu różnego rodzaju jednostek i pokonaniu wroga 🙂
Na Linuksa powstał port tej gry i naprawdę nie ma czego się wstydzić. Pod adresem http://crimson.seul.org/ można znaleźć wszelkie informacje na temat tej gry. Dostępny jest także konwerter do oryginalnych plansz z Battle Isle (także II). Naprawdę warto w to zagrać.
Gra strategiczna jakich wiele? Może. Jednak ta wyróżnia się doskonałą grywalnością. Praktycznie nie odbiega od oryginału. Brakuje mi jedynie opcji rozgrywania scenariuszy, gry po sieci (z kolegą, tudzież z koleżanką) oraz edytora scenariuszy. Ale to ma być w najbliższym czasie zaimplementowane.
Grafika nieskomplikowana (potrzebna biblioteka SDL). Tak nieskomplikowana, że udało się przenieść praktycznie w całości tą grę na telefony komórkowe i PDA z Windows CE na pokładzie: naprawdę odjazdowe screenshoty. Można naprawiać i budować własne jednostki, przemieszczać je, atakować jednostki wroga. Zaimplementowane jest zdobywanie doświadczenia przez własne oddziały. Artyleria, czołki, piechota, okręty, samoloty. Wszystko co tygrysy lubią najbardziej… Polecam.
Gra dostępna m.in. w pakietach Contrib Cookera Mandrake (polecenie urpmi crimson-field)
Archiwalny news dodany przez użytkownika: aluś.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →