Austriacki Verein zur Förderung der freien Software (odpowiednik polskiego RWO) zakazał w liście skierowanym do adwokata SCO Deutschland sprzedaży licencji dla Linuksa, które różnią się od GNU General Public Licence, donosi austriacki dziennik Der Standard. Zakaz dotyczy w szczególności niezgodnej z prawem „Intellectual Property Licence”, która reklamowana jest przez SCO Deutschland na stronie www.caldera.at.

Ultimatum FFS daje SCO Deutschland ostatnią szansę na uniknięcie postępowania cywilno-karnego w stosunku do samej firmy i osób z jej kierownictwa. Warunkiem jest zwrot pobranych od klientów opłat licencyjnych i wydanie publicznego oświadczenia zawierającego zdanie: „Żądania rozpowszechniane przez SCO Deutschland w stosunku do Linuksa są bezpodstawne”.

W przypadku zlekceważenia tego zakazu przez SCO i udowodnienia sprzedaży zabronionej licencji, FFS grozi zarówno samej firmie, jak i osobom z jej kierownictwa wszczęciem postępowania sądowego z powodu złamania prawa autorskiego.

Przestrzeganie zakazu będzie monitorowane przez FFS. Członkowie FFS i firmy powiązane z tym stowarzyszeniem planują przeprowadzenie „zakupów testowych”.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: kurt.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →