HP i Red Flag (Chiński dystrybutor Linuksa) podpisały umowę dotyczącą rozwoju i sprzedaży oprogramowania na Linuksa w Chinach, a później także globalnie.

Firmy założą laboratorium HP-Red Flag Linux w pomieszczeniach HP w Pekinie i otworzą centrum demonstracji Linuksa oferujące usługi dla lokalnych użytkowników Linuksa i niezależnych dystrybutorów. HP będzie wspierać serię Red Flag Server 4 i kolejne dla linii serwerów HP Integrity i ProLiant, a Red Flag będzie pracował nad kontrolą jakości, sprzedażą, rozwojem aplikacji, szkoleniami i wsparciem. Vice prezes HP, Martin Fink wspomniał również o 50 ekspertach linuksowych z HP-Intel Solutions Center w Szanghaju, którzy mają również pomóc rozwijać rynek linuksowy w Chinach.
Firmy skupią się na początku na rynku chińskim, planując późniejszą ekspansję na region Azja-Pacyfik i cały świat. „Strategiczny alians z HP doprowadzi do zaadoptowania Linuksa w korporacjach w Chinach” powiedział Liu Bo, CEO w Red Flag. HP i Red Flag w partnerstwie z Intelem, Oracle i BEA Systems opracują wspólną platformę dla rządu chińskiego i sektorów telekomunikacyjnego i komercyjnego.
Warto również wspomnieć o umowie partnerskiej Red Flag z Oracle dotyczącym certyfikacji i wsparcia dla systemów baz danych w Chinach.
Serwis internetowy Red Flag – http://www.redflag-linux.com/eindex.html
Archiwalny news dodany przez użytkownika: darksoul.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →