Na stronach Projektu Polskiej Dokumentacji OpenBSD, który powstał w lutym tego roku, dostępne jest już kompletne tłumaczenie jednego z najważniejszych dokumentów – PF FAQ. Oryginalny tekst powstał w maju i został bardzo entuzjastycznie przyjęty.

Sam projekt OpenBSDpl miał początkowo na celu tłumaczenie także manuali PF, lecz ze względu na brak wystarczających mocy przerobowych, oraz tempo wprowadzania nowych funkcjonalności do Packet Filter 😉 w pierwszej kolejności tłumaczone są strony WWW i FAQ OpenBSD. Jeśli chcesz pomóc, zaglądnij na tą stronę i zobacz co możesz zrobić.
Swój wkład w projekt wniosło już 15 tłumaczy ochotników, z których połowa aktywnie czuwa nad aktualnością dotychczasowych tłumaczeń poprzez zaglądanie na stronę „TODO list”, naszego systemu powiadamiania o zmianach w oryginalnych dokumentach.
Projekt jest umieszczony na SourceForge.net i posiada własną listę mailingową, która zapewnia koordynację wysiłków i umożliwia wspólne rozwiązywanie problemów. Cała praca skupiona jest wokół repozytorium CVS, które w wygodny sposób pozwala na śledzenie postępów prac oraz ułatwia synchronizację z naszymi dokumentami na OpenBSD.org/pl/.
Ostatnio poczynione zostały pierwsze, nieśmiałe kroki w celu zapewnienia aktualnych portów polskich programów na OpenBSD. Na dobry początek, dostępny jest port ekg. Dzięki temu, iż porty umieszczone są w module repozytorium CVS projektu OpenBSDpl, istnieją solidne fundamenty dalszego rozwoju oraz kontroli wprowadzanych zmian i wersji oprogramowania, np oznaczanie tagami portów dla poszczególnych wersji OpenBSD.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: pl-team.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →