Jak donosi CHIP: „Według kilku serwisów internetowych Microsoft doprowadził do zablokowania konferencji organizacji WIPO (World Intellectual Property Organization) [http://www.wipo.org/], podczas której chciano poprzeć ruch Open Source.”

„Do udziału w imprezie zachęcał opublikowany przez Nature list otwarty, podpisany przez 60 naukowców należących do WIPO. Według „The Washington Post” [artykuł The Quiet War Over Open-Source] Microsoft użył jednak swych wpływów w Departamencie Stanu oraz urzędzie patentowym na tyle skutecznie, że konferencja się nie odbędzie.”
Czy to tylko kolejna teoria spiskowa czy etyczne-inaczej zagrania gigantów starego świata? Mając na uwadze polskie realia (rywingate i pochodne) prawdopodobnie podzielimy się na dwa obozy. Jeden uwierzy we wszystko (już widzę te newsy: Gates zapłacił za zamordowanie Linusa), a drugi wszystko zaneguje lub stwierdzi, ze to go nie obchodzi. Może jednak warto przeprosić się z różnymi organizacjami typu PLUG czy RWO, odstawić na bok własne ambicje, przestać narzekać i skutecznie zacząć działać grupowo (tak to zabrzmi patetycznie) dla wspólnego dobra?
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →