Istnieje niebezpieczeństwo, że w ciągu nieco ponad tygodnia Parlament Europejski zabierze nam wolność tworzenia, wolność myśli, sprawi, że każdy twórca oprogramowania będzie narażony na ataki prawne ze strony wielkich korporacji. Wszystko to może pociągnąc za sobą wprowadzenie szalenie niekorzystnego dla rozwoju i rynku oprogramowania (i nie tylko) systemu. Wprowadzeniu patentów software’owych.

Głosowanie w tej niezwykle poważnej sprawie odbędzie się 1 września w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W tygodniu poprzedzającym ten kluczowy moment, organizowane będą działania mające zapobiec tej katastrofie.
27 sierpnia 2003, na znak protestu, wyłączmy wszelkie serwisy WWW które administrujemy. Możemy zamiast stron wstawić krótką informację o proteście. Dzwońmy, piszmy e-maile, faxy do członków Parlamentu Europejskiego. Serwis koordynujący te działania to http://www.ffii.org/ffii-cgi/eintrag?m=login&l=en
Jest organizowany wyjazd do Brukseli, w celu osobistego porozmawiania z parlamentarzystami, zaprezentowania swoich argumentów na konferencjach prasowych. Dla osób przygotowujących krótkie wystąpienia lub chcących włączyć się aktywnie w działania w inny sposób organizowane są miejsca noclegowe. Należy jedynie pokryć koszty podróży (np. pociąg ok. 80 EUR w jedną stronę). Osobiście wybieram się na to spotkanie. Jeśli ktoś z Was też jedzie do Brukseli – proszę o kontakt.
email: miernik@ctnet.pl
JabberID: miernik@histeria.pl
Więcej informacji:
http://swpat.ffii.org/events/2003/europarl/08/
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Jan Macek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →