Według harmonogramu wydania GNOME 2.4, dzisiaj następuje zamrożenie napisów interfejsu programów wchodzących w skład GNOME. Pomimo ostatnich zmian, polski zespół GNOME PL Team nie próżnuje…

Ostatnio w naszym zespole zaszło kilka zmian, wynikających z odejścia byłego koordynatora projektu GNOME PL Team – Zbyszka Chyli. Jako nowy koordynator został zaakceptowany Artur Flinta (demokratycznie), którego co niektórzy już znają z udziału w pracach nad PLD. W związku z powtarzającymi się padami serwera, na którym zlokalizowana była domena GNOME.pl, postanowiliśmy przenieść repozytorium CVS wraz z danymi do nowego matecznika. Projekt znalazł swoje miejsce pod przyjaznymi skrzydłami serwera pld-linux.org.
Aby pobrać dane z serwera należy posłużyć się mechanizmem CVS:
export CVSROOT=:pserver:anonymous@cvs.pld-linux.org:/gnomepl
cvs login<enter>
cvs co gnomepl
Aktualnie w pracach GNOME PL Team udział biorą: Artur Flinta, Marcin Owsiany i moja skromna osoba :). Jeśli chcesz dołączyć, skontaktuj się z Arturem, który powinien nadać ci prawa commita do serwera. Jeśli jednak ktoś nie ma ochoty się zapisywać, może nam podsyłać zmiany czy ewentualne komentarze na nasze prywatne adresy mailowe. Niestety adres translators at gnome.pl jeszcze nie wrócił do zwykłego stanu (po prostu nie działa), lecz wkrótce także i on powinien być dostępny. Proszę także osoby, które brały już udział w projekcie o przesłanie zaszyfrowanego hasła do Artura, który powinien odtworzyć poprzednie konto. Miejmy nadzieję, że środowisko GNOME 2.4 do czasu wydania będzie w pełni (i jak zwykle dobrze) spolonizowane.
Aktualny stan tłumaczeń z uszeregowaniem najbardziej aktywnych krajów dostępny jest w tym miejscu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: aluś.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →