Serwis Linux and Main podaje, że od nowej wersji RHL – Cambridge dystrybucja ta nie będzie rozprowadzana w formie pudełkowej. Oprócz tego planowana jest również zmiana modelu rozwoju – listy dyskusyjne developerów Red Hat’a zostaną upublicznione, a odpowiedzialność za pakiety spłynie z powrotem na developerów danego projektu. Do tej pory wszystko było przygotowywane przez Red Hat’a z tego powodu znany był problem np. z niestandardową instalacją QT, część developerów aplikacji używających tego toolkitu wręcz odcięło się od tej dystrybucji.

Zmiany mają na celu przyspieszenie rozwoju i dopasowanie go do sześciomiesięcznego cyklu wydawniczego, dotychczasowy model powodował, że w czasie potrzebnym na przygotowanie pakietów, wydanie wersji pudełkowych itd. oprogramowanie robiło się przestarzałe zanim zdołało dotrzeć na sklepowe półki. Firma chce również zapewnić większą swobodę niezależnym od niej developerom.
Oficjalna notatka ma się ukazać jutro. W ubiegły piątek na serwerze FTP Red Hat’a, w katalogu beta pojawiła się nowa pozycja o nazwie Severn. Jest to prawdopodobnie kolejna wersja testowa, chociaż na dzień dzisiejszy nie można jeszcze wejść do katalogu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: e.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →