Najwyższy czas na konkretne kroki polskiego środowiska OpenSource. Oto zaistniała możliwość, by obecność OS w polskich urzędach stała się powszechnym faktem:

Jak donosi Gazeta.pl:
„Po dziewięciu miesiącach międzyresortowych przepychanek rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o informatyzacji niektórych podmiotów realizujących zadania publiczne
Nad projektem będzie teraz obradował parlament. Jeśli pomyślnie przejdzie procedurę legislacyjną Minister Nauki i Informatyzacji dostanie do ręki potężną broń i równocześnie stanie się odpowiedzialny za określanie ram prawnych elektronicznego obiegu dokumentów wśród jednostek administracji publicznej.
Ustawa nadaje ministrowi prawa do ustanowienia w drodze rozporządzenia standardów wymiany dokumentów elektronicznych, w tym opracowania urzędowej formy poświadczania odbioru tych dokumentów. Z dniem wejścia ustawy w życie urzędy, które prowadzą własne rejestry, zmuszone będą do dodatkowego archiwizowania danych i prowadzenia wymiany informacji w formie dokumentów elektronicznych.”
Jeśli cokolwiek ma być zrobione w sprawie otwartych standardów w Polsce, to musi to być zrobione teraz! Nie wolno zmarnować takiej szansy!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Sototh.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →