Minęło ponad dwa miesiące od informacji o rozpoczęciu Polskiego Projektu Dokumentacji Debiana. Można było odnieść wrażenie, że oprócz wspomnianego szumnego rozpoczęcia nic więcej się nie dzieje. Otóż nic bardziej mylnego. Owe dwa miesiące upłynęły pod znakiem wytężonej pracy, a dziś nadszedł czas prezentacji części jej efektów…

W imieniu zespołu PDDP mam zaszczyt przedstawić nasze najnowsze tłumaczenie. Debian Reference, bo o nim mowa, stanowić ma podręcznik poinstalacyjny Debiana, omawiając jednocześnie wiele aspektów administracji i często ilustrując je przykładowymi poleceniami i skryptami. Dokument zawiera samouczki, porady i inne informacje dotyczące między innymi podstawowych założeń systemu Debian, wskazówek instalacyjnych, zarządzania pakietami, jądra Linuksa, dostrajania systemu, konfiguracji bramy sieciowej, edytorów tekstu, CVS, programowania czy GnuPG.
Można go pobrać ze stron naszego projektu.
W tłumaczeniu i korekcie brały udział dwadzieścia dwie osoby, które łącznie przesłały do naszego repozytorium ponad 400 poprawek i to im należą się słowa uznania i podziękowania.
To nie koniec dobrych wiadomości z naszego projektu. Obecnie tłumaczone są jeszcze dwa dokumenty: Debian GNU/Linux FAQ oraz Securing Debian Manual. Mamy nadzieję opublikować je wkrótce.
Warto również zaznaczyć, że podjęliśmy się tłumaczenia oficjalnych stron WWW projektu Debian co miejmy nadzieję odbije się korzystnie na jego spolszczonej części.
Obecnie w projekcie uczestnicą 34 osoby co nie oznacza, że mamy za dużo rąk do pracy. Bardzo chętnie powitamy świeżą krew. Zainteresowanych, bądź zainteresowane (a może skusi się pierwsza kobieta ;->), odsyłam do dokumentu opisującego wszelkie aspekty członkowstwa w projekcie.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fEnIo.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →