Ekg dorabia się wsparcia XMPP! Na joggerze Wojtka Kaniewskiego możemy przeczytać: W ciągu 24h poznałem XMPP na tyle, żeby nauczyć ekg2 logowania się do serwera, wysyłania i odbierania wiadomości. Niezły wynik. Co więcej, zaczyna mi się podobać.

Czego jak czego, ale ekg zawsze zazdrościłem kolegom-gadowcom; tak dopracowanego tekstowego klienta jabbera nie spotkałem. Na razie obsługa xmpp jest jeszcze skromna… zresztą sami zobaczcie, ale imcom na moim dysku już się boi – i ma czego. Sam proces „ujabberowienia” ekg prawdopodobie potrwa odrobinę dłużej niż następne 24 godziny.
Jeśli chodzi o GG, to sprawa jest prosta — wysyłamy, odbieram, obsługujemy listę kontaktów. W Jabberze? Nie dość, że w XML-u nie wszystko musi być po kolei, to jeszcze Jabber dla każdego taga typu presence czy message ma setki rozszerzeń, które szanujący się klient powinien obsługiwać. Nie mówiąc już o iq. To będzie dłuuuga droga. Zwłaszcza, że odechciewa mi się wszystkiego, jak widzę Psi. Wiem, że takiej obsługi protokołu nigdy nie dogonimy i takiej wygody używania nigdy nie osiągniemy
Zrzut ekranu ekg2 z obsługą Jabbera
Strona projektu ekg.
Informacja pochodzi z serwisu JabberPL.org
Archiwalny news dodany przez użytkownika: marian & antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →