Jak podaje Reuters, SCO, w piątkowej debacie z IBM i innymi, nad dochodzeniem praw dotyczących naruszenia swoich własności intelektualnych do systemu operacyjnego Unix, oznajmiło, że zacznie ujawniać kod, by pokazać, że został on nielegalnie użyty.

Na zwołanej konferencji dla reporterów i analityków, Darl McBride, prezes i szef zarządu Lindon, oddziału SCO w Utah, powiedział, że firma była skłonna dać dowód dla przemysłu technologicznego potwierdzający, iż kod systemu Unix pojawia się również w systemie operacyjnym Linux.
McBride stwierdził, że już w następnym tygodniu SCO zacznie pokazywać sporne fragmenty kodu analitykom i reporterom, pod zobowiązaniem nieujawniania jego szczegółów szerokiej opinii publicznej.
„Mamy nadzieję, że ten krok przyniesie korzyść dla społeczności informatycznej, gdy zobaczy wierzchołek góry lodowej materiałów dowodowych, które zgromadziło SCO … Sprzeciwiamy się mocno stanowisku Novella[1] i widzimy to, jako desperacki zabieg wkradnięcia się w łaski społeczności Linuksowej … Przekazałem sprawę Novella naszym adwokatom. W nadchodzących tygodniach podejmiemy kroki, które w naszym mniemaniu wyjaśnią te kwestie” – powiedział McBride.
Przedstawiciel Novella zakomunikował agencji Reuters, iż komentarze McBridea były pierwszymi, które firma rozumie jako prawdopodobne wszczęcie postępowania sądowego. Novell nie wniósł wcześniej żadnego pozwu przeciwko SCO.
Jako, że Linux przez ostatnie lata miał bardzo wiele różnych wersji, zarząd SCO oznajmił, iż w tej chwili interesowali się tylko najnowszymi: „W szczególności skupiliśmy się wokół wersji jądra 2.4 i nowszych.”
[1] zobacz: Novell: SCO nigdy nie miało praw do Uniksa!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Jerzy Szczudłowski.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →