Na początek należy się małe wyjaśnienie: kto to właściwie jest Deno i dlaczego jego odejście jest takie ważne? Dalszy tekst zainteresuje raczej tylko użytkowników Mandrake…
Kto, co i dlaczego?
Deno – czyli Denis Havlik zrezygnował z niewyjaśnionych powodów z pracy w MandrakeSoft. Był on osobą odpowiadającą za rozwój i utrzymywanie usługi „Klub Mandrake” (www.mandrakeclub.com). Tak naprawdę praktycznie większość zmian w sztandarowej usłudze MandrakeSoft było jego autorstwa. Jeszcze nie wiadomo kto i kiedy przejmie po nim schedę i co oznacza tak naprawdę jego odejście. Niedługo (na początku lipca) mija termin wyznaczony przez sąd francuski na polepszenie sytuacji finansowej firmy. Brak jednak jak do tej pory oficjalnych komunikatów ze strony MandrakeSoft. Jeśli firma nie będzie wykazywała wzrostu dochodów pozwalających na zaspokojenie wierzycieli, firma nakazem sądowym zostanie postawiona w stan upadłości.
Witryna Klubu Mandrake jest znacznym źródłem zysków dla firmy, coraz większa liczba „dzianych” użytkowników z krajów zachodnioeuropejskich przyłacza się do niego – tak więc dziwna wydaje mi się decyzja o odejściu. A może po prostu podziękowano Deno za współpracę?
I co dalej?
Tu i ówdzie pojawia się coraz więcej głosów (nieodosobnionych), żeby zacząć rozwijać dystrybucję na zasadach Debiana lub czegoś podobnego. Niektóre osoby biorące udział w tworzeniu dystrybucji domagają się jasnego sprecyzowania funkcji oficjalnego developera oraz jasnych reguł. W tej chwili taką funkcję posiadają jedynie członkowie „core teamu” będący pracownikami MDKSoft. Właśnie oni ostatecznie akceptują lub odrzucają zmiany w cookerze. Nie wiadomo jeszcze gdzie ewentualnie zostaną zlokalizowane serwery nowej dystrybucji ale coś wisi w powietrzu. Pozostaje czekać…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: aluś.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.
Share →
Ostatnie komentarze
- Zaufana Trzecia Strona - MAiC proponuje polskie "Raporty o przejrzystości"
- fantomik - Backdoorów PRISM nie ma. Pełnej informacji w Transparency Reports też.
- rumcajs - Backdoorów PRISM nie ma. Pełnej informacji w Transparency Reports też.
- KMP - Permanentna inwigilacja – również w Polsce
- KMP - Permanentna inwigilacja – również w Polsce