Możemy sobie pogratulować. Mimo niewielkiej liczby autorów i całkowitego braku źródeł, z których moglibyśmy korzystać udało nam się w ponad półtora roku osiągnąć 10.000 artykułów.

W polskiej Wikipedii jest jeszcze wiele białych plam, a jakość niektórych artykułów wymaga dopracowania. Z drugiej strony możemy z dumą stwierdzić, że wiele z naszych artykułów jest lepszych od innych Wikipedii, a także są to najlepsze materiały dostępne bezpłatnie w polskim Internecie.

Wikipedia jest internetową encyklopedią Open Content. Każdy może ją tworzyć – każdy jest autorem, edytorem, recenzentem, komentatorem i odbiorcą tekstów zawartych w Wikipedii. Nikt nie może sobie rościć praw do danego tekstu – jest on własnością ogółu. Każdy musi się zgodzić na to, że jego tekst może zostać zmieniony przez każdego (w dobrej wierze), ale ma również absolutne prawo zmieniać teksty wpisane przez innych. Tak jak Internet uważa się za epokowe osiągnięcie cywilizacyjne, tak Wikipedia ma szansę stać się dostępnym dla każdego zbiorem wiedzy rodzaju ludzkiego.

Polską Wikipedię można znaleźć pod adresem http://www.wikipedia.pl lub http://pl.wikipedia.org.

Niniejsza informacja powstała na bazie tekstów zaczerpniętych z Polskiej Wikipedii i udostępniana jest w oparciu o licencję GNU FDL
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Jarek Witkowski.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →