21 maja ukazał się nowy numer LiNUX+Extra!, zawierający Aurox Linux 9.0 – nową wersję polskiej dystrybucji Linuksa, zgodnej z Red Hat Linux 9. System, oprócz aktualizacji zawartych w nim programów, został uzupełniony o aplikacje multimedialne i edukacyjne.

Aurox Linux 9.0 to kolejne wydanie rozwijanej w Polsce dystrybucji zgodnej z Red Hat Linux (zawiera aktualizacje Red Hata opublikowane do 14 kwietnia). Dystrybucja zawiera programy do odtwarzania filmów oraz plików muzycznych MP3, a także zestaw programów edukacyjnych oraz naukowych. Podobnie jak w wersji 8.0, dodano polski interfejs Mozilli oraz polski słownik aspella. Aurox zawiera pakiet biurowy OpenOffice.org w polskiej wersji językowej. Instalacja odbywa się w języku polskim.
Dystrybucja mieści się na sześciu płytach CD (trzy płyty z wersją instalacyjną, trzy z pakietami źródłowymi). Opublikowana została w piśmie LiNUX+Extra! nr 26. W numerze znajdują się artykuły: o nowościach w tym wydaniu systemu, opis instalacji, omówienie podstaw konfiguracji, przegląd wybranych programów edukacyjnych.
W dystrybucji znajdziecie m.in.: Xine (UI 0.9.20, biblioteki 1.0.0-beta10), MPlayer 0.90, OpenOffice.org 1.0.2, Mozilla 1.2.1, Evolution 1.2.2, XFree86 4.3.0, GNOME 2.2, KDE 3.1, Maxima 5.9.0, Celestia 3D 1.2.5, Midnight Commander 4.6.0.
Umieszczony na płytach CD system można bezpłatnie instalować na dowolnej liczbie komputerów, kopiować i rozpowszechniać, również przez Internet.
Strona domowa Auroksa: http://www.aurox.pl
Aurox Newbie Site: http://aurox.vel.pl/
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Robert Główczyński.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →