Amerykański ComputerWorld opublikował wywiad z wiceprezesem SCO, Chrisem Sontagiem. Pada w nim kilka mocnych zdań wymierzonych nie tylko w firmy takie jak IBM i RedHat, ale także w społeczność użytkowników GNU/Linuksa.

Oto niektóre fragmenty:

ComputerWorld: Firma SuSE uważa, że nie czuje się zagrożona ze strony SCO, ponieważ ma z Wami umowy, ponadto współpracujecie w konsorcjum UnitedLinux. Czy SuSE i inni dystrybutorzy Linuksa, w tym Red Hat, mają się czego obawiać?

Chris Sontag: Jeśli chodzi o kontrakty zawarte z SuSE i UnitedLinux, informuję, że nie ma w nich nic, co w jakikolwiek sposób by ich zabezpieczało czy chroniło. Na ich miejscu nie wydawałbym takich oświadczeń.

CW: Czy planujecie powziąć kroki prawne przeciwko SuSE i Red Hatowi?

CS: W tej chwili nie mamy zaplanowanych takich działań. Skupiamy się na pozwie przeciwko IBM. Nie oznacza to jednak, że nie dokonamy innych działań w sprawie ochrony naszej własności intelektualnej w przyszłości.

CW: (…) Czy zamierzacie wycofać się z UnitedLinux?

CS: Rozważamy aktualnie całe nasze zaangażowanie w Linuksa. (…) Wolałbym jednak w tej chwili nie odpowiadać na to pytanie.

CW: (…) A co z klientami SuSE i RedHata oraz innymi użytkownikami Linuksa?

CS: Z pewnością, w miarę zbierania dowodów, możemy podjąć jakieś kroki wobec klientów końcowych. Kiedy mówimy o materiale chronionym prawem autorskim i tajemnicami handlowymi, które są nielegalnie pobierane i wydawane, dotyczy to także odbiorców tych informacji.

Cały tekst dostępny jest w języku angielskim na stronach ComputerWorlda.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: marcoos.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →