Z pewnością już wszyscy przyzwyczaili się do „obiektywnych” testów oprogramowania przeprowadzanych na zlecenie jednej z firm której oprogramowanie jest testowane. Oprócz tych śmieszniejszych (zainteresowanych odsyłam do poczytania archiwów grupy pl.comp.os.advocacy) zdarzają się również takie, które w zamierzeniu mają być poważniejsze….

Jak chociażby tenopisywany na ramach The Inquirer opatrzony dumnym podtytułem „Tests show Microsoft product 66-95% faster”. Trzeba jednak przyznać iż redaktorzy tego serwisu od razu przyznali, że publikacja jest pełna wpadek. Na opis drugiej strony medalu nie trzeba było długo czekać. Artykuł wskazuje kilkanaście nieścisłości i wychodzi na to, iż tak naprawdę to porównywano system skonfigurowany przez profesjonalistów, z systemem praktycznie out-of-the-box, bez zaaplikowanych poprawek i skonfigurowanym bez podstawowej wiedzy o zgadnieniu. Wynik takiego testu wydaje się być oczywistym zakłamaniem. Szkoda tylko, że z punktu widzenia konsumenta tego typu zestawienie jest zupełnie bezwartościowe.
Inne ciekawe wyniki z naszego własnego podwórka, prezentuje gazeta Komputer Świat – „Mandrake Linux 9.0 – bardzo dobry, Windows XP – dobry”. Niestety w wersji elektronicznej nie da sie z nimi zaznajomić, ale może warto przynajmniej rzucić okiem na wersje papierową i poczytać jak takie zestawienie wyglada dla przeciętnego użytkownika komputera (grupa docelowa KŚ)?
Archiwalny news dodany przez użytkownika: e.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →