Kilka dni temu Piotr Szymański zaproponował zbieranie podpisów pod listem do Prezydenta. List jest w sprawie bardzo aktualnej – już za kilka dni, 14 maja, Aleksander Kwaśniewski będzie przemawiał przed członkami parlamentu europejskiego. Początkowo tego dnia miało się odbyć głosowanie nad dyrektywą o patentach na oprogramowanie, jednak zostało ono przesunięte na późniejszy termin.

Ten zbieg okoliczności jest doskonałą okazją na poruszenie kwestii patentów na algorytmy, które są forsowane przez niektóre kręgi związane z informatyką. Warto zwrócić uwagę Prezydenta na tę sprawę. Dlatego prosimy was o wydrukowanie tego listu i uzyskanie zgody profesorów, do których uda wam się dotrzeć, na umieszczenie pod ostateczną wersją listu następującej informacji: [Imie i nazwisko], Profesor Zwyczajny (najlepiej by było, gdybyście prosili o podpisy tylko prof. zwyczajnych, [nazwa instytutu], [nazwa uczelni], [adres uczelni], [email profesora].

Całą akcję koordynuje Piotr Szymański, do niego też zgłaszajcie się po więcej informacji.

Pamiętajcie, że czas nagli, dlatego warto wziąć wydruki już dziś. Zgoda na umieszczenie podpisu profesora pod listem musi dotrzeć do niego do 10 maja.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →