IBM nie zgadza się z zarzutami stawianymi przez SCO, jakoby ujawniał tajemnice handlowe związane z systemem UNIX, jednocześnie nie dał do zrozumienia jaką przyjmie taktykę obronną w procesie wartym ponad miliard dolarów.
W 18-nasto stronicowym dokumencie przekazanym sądowi w Utah, IBM napisał że zarzuty stawiane przez SCO są bezpodstawne oraz oskarżył SCO o próbę zahamowania rozwoju oprogramowania OpenSource.

Grupa SCO (dawniej Caldera) w marcu tego roku pozwała do sądu IBM, oskarżając go o ujawnianie tajemnic handlowych systemu UNIX poprzez udostępnianie części kodu społeczności OpenSource.
IBM zakupił w 1985 roku licencję na produkowanie własnej odmiany systemu UNIX (AIX) od firmy AT&T, która system ten pierwotnie stworzyła i wówczas posiadała do niego wszelkie prawa. W 1995 roku prawa te odkupiła właśnie firma SCO, która tym samym stała się posiadaczem praw intelektualnych systemu UNIX.
„Wbrew zarzutom stawianym przez SCO, IBM nie ujawnił żadnych tajemnic handlowych”, „nie naruszono zobowiązań wobec SCO”, „SCO próbuje powstrzymywać rozwój OpenSource (a w szczególności systemu Linux) poprzez doszukiwanie się swoich praw w szeroko używanych i istotnych technologiach uniemożliwiając tym samym użycie tych technologii w programach OpenSource.” – napisał IBM w dokumencie.

Źródło: LinuxWorld CNET
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Bero.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →