W serwisie CHIP.pl pojawiła się wiadomość o wydaniu wersji Linuksa na 64-bitowe procesory Itanium (Intel) przez SCO. Projekt bazuje na dystrybucji opracowanej przez konsorcjum UnitedLinux (SCO Group, SuSE, Conectiva i Turbolinux) ma obsługiwać maszyny nawet z czteroma procesorami Itanium, a jego szacowana cena to 999 dolarów.
Jednak to nie koniec.Piotr Kuźmiński pisze dalej:
Systemy dla procesorów Itanium nie kojarzą się mile korporacji SCO. Pracowała ona wspólnie z IBM-em nad 64-bitową wersją systemu dla układów Intela, znaną pod nazwą Project Monterey. Niestety, współpraca nie układała się dobrze – IBM zrezygnował z projektu na rzecz Linuksa, a cała sprawa skończyła się w sądzie.

Nie zapominajmy też, że SCO Group twierdzi, że ma patenty na części Uniksa i pozwała IBM do sądu w Salt Lake City żądając od tej firmy nie mniej niż milarda dolarów odszkodowania za łamanie praw patentowych i własności intelektualnej. Szczerze mówiąc nie widze tutaj ciągłości, przewidywania konsekwencji. Przecież Linux to nie tylko kod, ale społeczność deweloperów a SCO pośrednio wypowiedziała jej wojnę. Może po prostu Pingwin był tylko pretekstem, a patentowe zamieszanie to tylko rozgrywka między gigantami?
Warto przeczytać
SCO Group twierdzi, że ma patenty na części Uniksa!
http://www.7thguard.net/news.php?id=2592

SCO vs IBM, SCO vs Wolne Oprogramowanie
http://www.7thguard.net/news.php?id=2761
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →