Wiadomo, że o sukcesie czy porażce Linuksa w rozwiązaniach biznesowych decyduje głównie wsparcie dużych firm, które będą chciały udostępniać produkty na platformę spod znaku pingwina.
Oracle wierzy w Linuksa. Larry Ellison – szef giganta – prognozuje, że wkrótce Linux stanie się dominującą platformą systemową w centrach przetwarzania danych i wyprze na tym polu Microsoft Windows. Jednak Oracle nie poprzestaje na samej przychylności i prognozach…

Firma uruchomiła nową inicjatywę w ramach której będzie wspierać rozwój i marketing aplikacji tworzonych dla platformy Linux/Oracle. Producenci takich rozwiązań będą mogli liczyć na wsparcie technologiczne i marketingowe ze strony Oracle. Na projekt w samym 2003 r. koncern zamierza przeznaczyć ok. 150 mln USD.
Podobnie jak Apache posiada obecnie niesamowitą przewagę nad IIS na rynku serwerów www, sytuacja według Ellisona ma podobnie wyglądać w przypadku aplikacji „na biurka” typu OpenOffice, ktore niedługo mogą stać się prawdziwą konkurencją dla produktów Microsoft.
Muszę przyznać, że poczułem wielką ulgę. Na szczęście cała burza patentowa wywołana przez SCO nie jest w stanie zatrzymać wspierania Linuksa przez duże firmy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →