Jogger.pl – dziennik internetowy (zwany przez niektórych blogiem) oparty o Jabbera, który już był opisywany na naszych stronach zyskał nową funkcjonalność i naprawdę zaczyna być wersją rozwojową projektu zapoczątkowanego przez Justina Mechama.

Co różni Joggera od innych blogów? To, że użytkownik jest identyfikowany przez swój JID (JabberID) a nie sam login. Konsekwencją takiego podejścia do sprawy jest możliwość użytkowania joggera przez użytkowników różnych serwerów. Jednak adres http://jogger.pl/user.php?jid=użytkownik@serwer nie jest zbyt łatwy do zapamiętania. Problem rozwiązuje możliwość założenia domeny http://nazwa.jogger.pl. Wystarczy wysłać wiadomość o treści <PASS> na adres z którego się zapisaliśmy.

  IMCom> /msg jogger@jogger.pl <PASS>  Sent a message to jogger@jogger.pl  jogger@jogger.pl - Message - 20:00:14  Twoje nowe haslo: ZXYWAM  Zalogowac mozesz sie na stronie: http://jogger.pl/login.php  IMCom>  

Po zalogowaniu się wybieramy nazwę naszej wirtualnej domeny i od tej pory zamiast wpisywać http://jogger.pl/user.php?jid=antymon@jabber.org wystarczy wpisać http://antymon.jogger.pl 😉
Zabroniony w komentarzach kod HTML został wynagrodzony pewnym substytutem działającym według schematu:

W najbliższym tygodniu planowane są takie zmiany jak własne arkusze styli, możliwośc dodawania tła, porcjowanie wiadomości i informowanie o komentarzach. Trzymamy kciuki, bo zaczyna być coraz ciekawiej.
Jogger.pl projektu projektu
instrukcje i krótkie wprowadzenie.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →