Na grupach dyskusyjnych coraz częściej pojawia się pytanie o datę wydania kolejnej wersji dystrybucji ze stajni MandrakeSoftu. To już niedługo. Na razie nie ma jeszcze oficjalnej daty, lecz w ciągu 11 dni Mandrake 9.1 powinien stać się faktem..

Jednak pytaniem, które powinno interesować użytkowników Mandrake jest nie „kiedy?” ale „w jaki sposób?”. Przez jakiś czas rozważano pójście w ślad dystrybucji Suse i sprzedaż jej tylko za pośrednictwem sklepu Mandrake. Pomysł jednak na szczęście upadł. Kolejnym pomysłem było to, aby Mandrake 9.1 został udostępniony szerszej publiczności dopiero miesiąc po oficjalnym wydaniu, aby dać sklepowi Mandrake wystarczający czas na zarobienie na siebie 🙂 Jest to sensowne rozwiązanie, gdyż jak większość zainteresowanych osób wie, fundusze producenta dystrybucji wyczerpały się jakiś czas temu…
Jednak zdecydowano w końcu, że MAndrake 9.1 zostanie wydany jak zazwyczaj – od razu na serwerach dostępnych dla wszystkich.
Deno basically said in a comment on mandrakeclub that 9.1 will be released as before, available to everyone. I posted „Oh man, I really hope Jaques will let the club members have first access, then wait until 9.1 is on the store shelves before he puts it on the mirrors for freebie downloads.”
Deno responded:”Nope. He wants to have as many people as possible using the distro as fast as possible, in order to get more users, and make more money that way.”

No dobrze no to kiedy?
Frederic Lepied – członek „core teamu” Mandrake powiedział że dystrybucja została przesłana do wypalarni – tak więc w ciągu najbliższego tygodnia, najpóźniej do 1 kwietnia (to byłaby zabawna data) powinniśmy ujrzeć nowe wydanie. Pozostaje tylko cierpliwie czekać.
A jak się mają polskie tłumaczenia?
Hm… Mają się ogólnie dobrze. Na tle innych języków, nawet bardzo dobrze. Praktycznie dla wszystkich pakietów, udało mi się dopracować tłumaczenia na tyle na ile starczyło mi czasu i cierpliwości. Mam nadzieję, że osoby korzystające z polskich ustawień językowych nie będą zawiedzione. (A nawet jak będą niech mają pretensje do siebie, że nie zgłaszały poprawek mimo moich próśb…). Teraz ewentualne poprawki zostaną uwzględnione dopiero z wydaniem 9.2 :))
Archiwalny news dodany przez użytkownika: aluś.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →