Jabber Software Foundation opublikowała wyniki pierwszej ankiety użytkowników Jabbera. Wyniki napewno nie są odzwierciedleniem rzeczywistości, ponieważ w ankiecie brali udział jedynie poinformowanie użytkownicy, a większość ludzi korzystających z jabber.wp.pl (czyli WP Kontakt) najprawdopodobniej w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że używa codziennie Jabbera 😉

Przede wszystkim należy zauważyć, że najpopularnieszą platformą w ankiecie okazał się Linux! Jednak tylko na pierwszy rzut oka, ponieważ produkty firmy Microsoft zostały podzielone na grupy (98/95, 2000 i XP). Mimo wszystko Linux nie zostaje daleko w tyle kiedy zsumujemy te pozycje.
Najwięcej ankietowanych ma styczność z Jabberem od miesiąca do sześciu (46%). Grono starych wyjadaczy (ponad 2 lata) to jedynie 9%. Najczęstszym miejscem z którego jabberujemy okazało sie domowe zacisze i miejsce pracy. Okazuje się też, że 46% użytkowników jest zalogowanych ponad 6 godzin dziennie!
Najpopularniejszym klientem okazał się PSI, prawdopodobnie dzięki portom na wiele platform. Natomiast naczęściej używanym transportem okazało się ICQ. Dziwi mnie jedynie zero zgłoszeń w kategorii „inny” (other). Czyżby nikt nie używał transportu do Gadu-gadu ? 😉
A jak wypadamy MY? Przede wszystkim nasz ojczysty język jest drugim (po angielskim) językiem uzywanym w świecie Jabbera. W ankiecie wzieło udział 243 Polaków co stawia nas również na drugim miejscu po Stanach Zjednoczonych (347).
Pełne wyniki ankiety można znaleźć na stronie http://www.jabber.org/jsf/enduser1-results.php
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →