Internet zmienia zachowania społeczne Europejczyków – wynika z najnowszego badania firmy AOL.

AOL przeprowadził sondę wśród 1000 Internautów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Wyniki pokazały, że Internet jest coraz silniej obecny w życiu mieszkańców Europy. Prawie połowa badanych przegląda w Internecie oferty pracy, a tradycyjne zakupy coraz częściej są wypierane przez… zakupy „biurowe”. Jedna trzecia ankietowanych przyznała bowiem, że podczas pracy korzysta z usług sklepów Internetowych. Podobny procent Internautów szuka w trakcie pracy ofert wakacyjnych. Największa zmiana w zachowaniach dotyczy jednak innego obszaru życia. Z raportu AOL wynika, że co drugi Europejczyk umówił się na randkę wykorzystując pocztę elektroniczną. A odpowiedź typu „zgubiłam/zgubiłem twój adres” jest coraz powszechniejszą formą odrzucania niechcianych zalotów.

W badanych krajach praktycznie każdy Internauta korzysta z poczty elektronicznej do komunikacji ze znajomymi i rodziną. Częste są przypadki odnawiania przez Internet zerwanych w przeszłości więzi. Blisko połowa badanych otrzymała zaproszenie lub sama zapraszała na różnego typu imprezy wyłącznie e-mailem. Co trzecia osoba daje nowo poznanym znajomym adres poczty elektronicznej. Numer telefonu daje… tylko 19%.

Interesujące są różnice pomiędzy preferencjami użytkowników odmiennych narodowości. Niemcy lubią okazyjne zakupy – aż 40% ankietowanych korzysta ze stron z aukcjami. Z kolei w Wielkiej Brytanii szczególnie popularne jest wyszukiwanie ofert urlopowych w Sieci – wycieczki wykupuje przez Internet aż 56%. A 80% Francuzów wszelkiego typu rezerwacji najchętniej dokonuje przez Internet.

Przeciętny Europejczyk w okresie od sierpnia do października 2002 wydał za pośrednictwem Sieci 440 euro. W tym samym czasie Amerykanin wydał przez Internet kwotę przeszło 20% wyższą, jednak blisko 50% ankietowanych Europejczyków spodziewa się, że w przyszłości będzie coraz częściej korzystać z zakupów online.

Źródło informacji: Serwis 4d.pl
Archiwalny news dodany przez użytkownika: bluszcz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →