21 stycznia 2003 (wtorek, pierwszy dzień targów Komputer Expo 2003) w Warszawskim Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się IV Forum Internetu Obywatelskiego. Zgłoszenia do 17 stycznia. Tematem przewodnim IV Forum będzie: „Cyfrowe wykluczenie czyli: Jak zapobiec podziałowi informacyjnemu polskiego społeczeństwa?”.

Podczas Forum uczestnicy poszukiwać będą odpowiedzi na pytania: czy problem „Digital Divide” realnie istnieje w naszym kraju? Jakie mogą być tego konsekwencje społeczne, ekonomiczne, edukacyjne i kulturowe? Co można zrobić dzisiaj, aby zapobiec takiemu wykluczeniu w przyszłości? Jaka powinna być rola rządu i samorządów, organizacji pozarządowych, mediów i inicjatyw społecznych w kreowaniu skutecznych rozwiązań problemu „Digital Divide”?

Zainteresowane udziałem w Forum osoby proszeni są o zgłoszenia imienne za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.egov.pl/4forum/ do dnia 17 stycznia 2003. Na podstawie zgłoszeń przygotowane zostaną imienne karty magnetyczne uprawniające do wejścia na Forum oraz na targi Komputer Expo. Karty będą do odbioru w dniu Forum od godziny 10:15 na recepcji Forum przed salą C2, I piętro. Udział w Forum jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali organizatorzy zastrzegają sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy uczestników. Decydować będzie kolejność imiennych zgłoszeń pocztą elektroniczną.

Internet Obywatelski to niekomercyjna i apolityczna inicjatywa stawiająca sobie za cel rozwój społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Do tej pory zorganizowaliśmy trzy spotkania, w których wzięło udział po kilkaset osób. Były one poświęcone głównie kontaktom obywateli z władzą, dostępowi do informacji publicznej, telepracy oraz roli Rządu w budowie podstaw społeczeństwa informacyjnego.

Odpowiedzi na ewentualne pytania udziela: Jakub Lutyk – e-mail: konferencja@egov.pl lub tel: 0 502 339 901.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: eGov.pl.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →