Pojawił się kolejny wyciek poufnej korespondencji wewnętrznej Microsoftu, który zgodnie z nową świecka tradycją został nazwany przez Erica Raymonda – „Halloween VIII”. Tym razem wolne oprogramowanie i w szczególności Linux nie został nazwany rakiem ani zarazą. Orlando Ayala, autor listu (Group Vice President of Microsoft’s Worldwide Sales, Marketing and Services Group ) jest głęboko zaniepokojony ich wdrażaniem w projektach administracyjnych wielu krajów i dużych firmach.

Mimo wyjątkowego nasycenia listu marketingowym slangiem można zauważyć, że ten wysoko postawiony w strukturze firmy człowiek boi się konkurencji z wolnym oprogramowaniem. Pisze, że niezbędna jest strategia obronna, bardziej skuteczna promocja i bronienie zdobytych już pozycji. Prawdopodobnie to tylko początek zakulisowej korespondencji w tej sprawie (której zwykli śmiertelnicy nigdy nie zobaczą), ponieważ list datowany jest na 25 listopada. Czy tego chcemy czy nie trwa właśnie wojna (bo jak inaczej to nazwać), której celem jest utrzymanie i zajęcie nowych strategicznych pozycji.
Raymond często cytuje słowa Ghandiego: First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win. (Najpierw ignorują cię. Później śmieją się z ciebie. Później walczą z tobą. Ostatecznie wygrywasz.) Prawdopodobnie jesteśmy na etapie trzeciego zdania.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →